Toitumisnõustaja Teemu Eloranta (Soome) välja arendatud toode ei sisalda gluteiini, sobib ka tundlikuma mao ning sooletiku korral kasutamiseks.

Kaerakiud on oluline kiudaine tasakaalus seedimiseks, soolestiku mikrofloora normaalseks toimimiseks ja veresuhkru kontrolli all hoidmiseks. Vees lahustuvad kiudained moodustavad vedelikuga kokku puutudes geeli, mis aitab aeglustada glükoosi imendumist maos ja peensooles. Lahustuvad kiudained seovad end seedekulglas üleliigsete rasvaosakestega ja transpordivad neid kehast välja, vähendades nõnda madala tihedusega lipoproteiini (halb kolesterool) taset. Need aitavad reguleerida ka keha suhkrukasutust, hoides näljatunnet kontrolli all ja veresuhkrut tasakaalus, toetades sellega koos meeleolu.

Euroopa Toiduohutusameti (European Food Safety Authority, EFSA) hinnangul on leidnud teaduslikku tõestust kaeras rikkalikult leiduva vees lahustuva kiudaine kaera-beetaglükaan kolesteroolitaset langetav toime. Uuringud on kinnitanud, et kolesteroolitaset langetav toime saavutatakse juhul, kui kaera beetaglükaani tarbitakse järjepidevalt kolm grammi päevas.

Kasutamine: 1-2 spl. ööpäevas segada toidu, vee või smoothie sisse.  Vajadusel kasutada sheikerit või blendrit.

Koostisosad: 100% kiudaineallikas- kaer 

Toitumisalane info: 2 spl- 6,6 g kiudainet

Ei sisalda: laktoosi, gluteiini, pärmi, suhkrut,tärklist, soola, maisi, sojat.

Sobib kasutamiseks taimetoitlastele!

Tähelepanu! Mitte ületada soovitatud päevaannust. Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

Säilitamine: hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

Kõlblik kuni: vaata märgist pakendilt.

Tootja: New Organics OY, Soome

Maaletooja: NordenBio OÜ