Nattokinaas on valmistatud spetsiaalselt fermenteeritud väiksematest sojaubadest, mida kääritatakse Bacillus subtilis natto bakteritega. On tõestatud, et ubade kääritamise käigus looduslikult tekkiv ensüüm nattokinaas avaldab positiivset mõju veresoontele ja vereringele. 2008. aastal läbi viidud platseebo-kontroll uuringus selgus, et nattokinaas võib langetada arteriaalset vererõhku. Nattokinaas parandab verevoolu, vähendades vere viskoossust ja erütrotsüütide agregatsiooni, pärssides endoteeli adhesiooni ja aidates vältida ateroskleroosi kujunemist.

Looduslikul ensüümil nattokinaasil on tugev fibrinolüütiline toime, mis aitab vähendada trombide teket. Verehüübimine organismis on tagatud mitme ensüümi poolt, kuid trombide lahustamise eest vastutab põhiliselt plasmiin. Nattokinaasil on plasmiiniga sarnane toime: see lõhustab efektiivselt fibriinikiude trombis, pärsib uute trombide teket, vähendab fibriini kogunemist organitesse, pärsib trombotsüütide agregatsiooni.

Toidulisand on mõeldud inimestele keda vaevavad vereringeprobleemid, näiteks suurenenud risk trombide tekkeks, kroonilised aterosklerootilised (südame, aju, perifeersete arterite) haigused, a-rütmiad, diabeet, arteriaalne hüpertensioon. Sobib kõigile venoosse trombemboolia riskiga inimestele, näiteks pikaajalist jäsemete immobilisatsiooni vajavad patsiendid, kaasuva onkoloogilise haiguse korral ja samuti naistele, kes tarvitavad suukaudseid kombineeritud rasestumisvastaseid vahendeid.

Toidulisand on sobiv valik pikalt istumisega reisidel või veenilaienditega patsientidele. Nattokinaas omab loomulikku trombe lõhustavat toimet, veresoonte seina adhesiivseid omadusi vähendavat ja vere hüübimist pärssivat toimet, toetab vereringet ning aitab ennetada või pidurdada ateroskleroosi. Tegemist on toidulisandiga, mis on ohutu, hästi talutav ja sellel puuduvad olulised kõrvalmõjud.

Kasutamine: 2 kapslit ööpäevas.

Koostisosad: täiteaine riisitärklis , nattokinaasi ( ensüüm, mis on valmistatud spetsiaalselt fermenteeritud väiksematest sojaubadest, mida kääritatakse Bacillus subtilis natto bakteritega) * vegekapsel –  hüdroksüpropüülmetüültselluloos

Toode ei sisalda: säilitusained, kunstlikke maitse- ja värvaineid.

Toode sobib taimetoitlastele!

Toitumisalane teave: 2 kapslit

Natokinaasi -2000 FU

*% ööpäevasest võrdluskogusest täiskasvanutel NRV*

Hoiatused: Mitte kasutada toidulisandit mitmekülgse ja tasakaalustatud toitumise ning tervisliku elustiili asendajana. Rasedatel või imetavatel emadel või retseptiravimeid võtvatel inimestel palume eelnevalt konsulteerida oma tervishoiutöötajaga.