Piimhappebakterid moodustavad organismis heade bakterite kogukondi ja takistavad kahjulike bakterite vohamist, aidates organismi tasakaalu hoida. Ebatervislik toitumine, keskkonnamürgid ja kõrge stressitase on vaid mõned tegurid, mis muudavad soolestiku mikrofloora liigivaesemaks ja teevad meid haigustele vastuvõtlikumaks.

Kaerakiud on oluline kiudaine tasakaalus seedimiseks, soolestiku mikrofloora normaalseks toimimiseks ja veresuhkru kontrolli all hoidmiseks. Vees lahustuvad kiudained moodustavad vedelikuga kokku puutudes geeli, mis aitab aeglustada glükoosi imendumist maos ja peensooles. Lahustuvad kiudained seovad end seedekulglas üleliigsete rasvaosakestega ja transpordivad neid kehast välja, vähendades nõnda madala tihedusega lipoproteiini (halb kolesterool) taset. Need aitavad reguleerida ka keha suhkrukasutust, hoides näljatunnet kontrolli all ja veresuhkrut tasakaalus, toetades sellega koos meeleolu.

Euroopa Toiduohutusameti (European Food Safety Authority, EFSA) hinnangul on leidnud teaduslikku tõestust kaeras rikkalikult leiduva vees lahustuva kiudaine kaera-beetaglükaan kolesteroolitaset langetav toime. Uuringud on kinnitanud, et kolesteroolitaset langetav toime saavutatakse juhul, kui kaera beetaglükaani tarbitakse järjepidevalt kolm grammi päevas.

 Oliivide polüfenoolid toimivad antioksüdantidena ja vähendavad organismis vabade radikaalide kahjustavat toimet. Hüdroksütürosooli peetakse üheks kõige võimsamaks antioksüdandiks.

Glutamiin on kõige levinum  tuntud asendamatutest inimese aminohapetest, mis sisaldub valu koostises ja täidab elus palju olulisi füsioloogilisi funktsioone.

Kasutamine: 1-2 spl. ööpäevas segada toidu, vee või smoothie sisse.  Vajadusel kasutada sheikerit või blendrit.

Toitumisalane info: 1-2 spl sisaldab

Kiudaine / fiber 4,3 – 8,6 g
L-glutamiin / L-glutamin 1-2 g
Hüdroksütürosool / hydroxytyrosol 5-10 mg
Bifidobacterium lactis 0,6-1,2 miljardit  elus piimhappebaktereid
Lactobacillus plantarum 0,4-0,8 miljardit  elus piimhappebaktereid
Lactobacillus acidophilus 0,2-0,4 miljardia  elus piimhappebaktereid

Ei sisalda: laktoosi, gluteiini, pärmi, suhkrut,tärklist, soola, maisi, sojat.

Sobib kasutamiseks taimetoitlastele!

Tähelepanu! Mitte ületada soovitatud annust. Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi.

Säilitamine: hoida toatemperatuuril kaitstuna otsese päikesevalguse eest. Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

Kõlblik kuni: vaata märgist pakendilt. 16.05.2024

Tootja: New Organics OY, Soome

Maaletooja: NordenBio OÜ