B12 vitamiin spray 400µg

netokogus: 20 ml

Vitamiin B12 toidulisand toetab närvisüsteemi normaalseid funktsioone ning rasvade, süsivesikute ja valkude ainevahetusel, vere punaliblede moodustamisel.

B12 vitamiini defitsiidi tunnused :

Kliiniline defitsiit võib põhjustada aneemiat ja närvisüsteemi kahjustumist. Enamik veganeid tarbib piisavas koguses B12, et vältida kliinilist defitsiiti. Kahel veganite alamgrupil on kõrgendatud B12 defitsiidi risk: pikaaegsed veganid, kes väldivad rikastatud toiduainete söömist (nagu nt toortoidu- ja makrobiootilised veganid) ning rinnapiima saavad imikud, kelle ema B12-vitamiini tarbimine on madal.

Täiskasvanute tavalisteks defitsiidisümptomiteks on energiapuudus, surin, tuimus, vähenenud tundlikkus valule ja pigistamisele, ähmastunud nägemine, ebanormaalne kõnnak, keele valulikkus, mäluhäired, hallutsinatsioonid ning isiksusemuutused. Tavaliselt kujunevad nimetatud sümptomid välja järk-järguliselt ning kulub mitu kuud kuni aasta enne, kui neid seostatakse B12 defitsiidiga; nimetatud sümptomid tavaliselt kaovad, kui hakata manustama vitamiini – B12 

Kasutamine: 1 pihustus suukaudselt ööpäevas

Toitumisalane teave: 1 pihustus (0.18ml)

B12/  metüülkobalamiin     400 µg (*16000 %)

Koostisosad: Puhastatud vesi, ksülitol, vitamiin B12 (metüülkobalamiin), sidrunhape, kaaliumsorbat, natriumbensonat, looduslikud aroomid- mesi ja greip.

*% ööpäevasest võrdluskogusest täiskasvanutel NRV *

Hoiatused: liigsel tarbimisel võib põhjustada laksatiivseid nähte. Mitte kasutada toidulisandit mitmekülgse ja   tasakaalustatud toitumise ning tervisliku elustiili asendajana. Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Kõlblik kuni: vaata märgist pakendilt.

Säilitamine: säilitatakse toatemperatuuril, kuivas ja lastele kättesaamatus kohas.

Tootja: New Organics OY, Soome

Maaletooja: NordenBio OÜ, Eesti