Melatoniin (ööhormoon) on une ja ärkveloleku rütmi reguleerimisel osalev hormoon, mida valguse vähenemisel eritab peamiselt aju käbinääre. Melatoniin alandab kehatemperatuuri ja vähendab erksust ning tekitab väsinud oleku, mis on uinumise eelduseks ja soodustab seda. Melatoniin lühendab uinumiseks kuluvat aega ning tagab rahuliku 6-8 tunnise une.  Melatoniin reguleerib organismi tsirkadiaanset rütmi, soodustades uinumist.

Vanusega melatoniini süntees alaneb, millega on tõenäoliselt seotud ka vanemate inimeste vähenenud unevajadus.

Melatoniinil on omadus reguleerida organismi oksüdatiivset stressi, kuna melatoniin on tugev antioksüdant, samuti supresseerib melatoniin  põletikulisi protsesse.

Kasutamine: Melatoniini toime oleneb selle täpsest ajastamisest. Võtke annus igal õhtul samal ajal. Toit vähendab melatoniini imendumist.

Koostisosad: melatoniin, täiteaine -mikrokristalliline tselluloos, kapsel (stabilisaatorid: hüdroksüpropüülmetüültselluloos, gellaankummi), melatoniin.

Toimeaine: 1 kapslis
Melatoniin     1,8 mg

Ei sisalda:  piima, laktoosi, gluteiini, suhkrut, tärklist, pärmi ja magusaineid.

Hoiatused: Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Hoida lastele kättesaamatus kohas! Ei soovitata lapseootel naistele ja imetavatele emadele.
Vältige alkoholi tarvitamist enne või pärast melatoniinitableti manustamist või selle ajal.
Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toiduvalikut ega terveid eluviise!

Kõlblik kuni: vaata märgist pakendilt

Säilitamine: säilitatakse toatemperatuuril, kuivas ja lastele kättesaamatus kohas.

Tootja: New Organics OY, Soome 

Maaletooja: NordenBio OÜ