Toidulisand: Puhdas+ Folaat (metüülfolaat) 500µg

netokogus:22g ( 60kapslit)

Sisaldab metüülvormis folaati ehk 5-MTHFi, mis on looduslik foolhappe vorm, mida leidub näiteks rohelistes aedviljades. Metüülfolaat on keha jaoks kasutusvalmis vorm.

Foolhape mängib olulist rolli organismi kasvuprotsessis ja uute rakkude ehituses. Lisaks sellele vajab inimkeha foolhapet ka närvisüsteemi normaalseks toimimiseks, punaste vereliblede moodustamiseks, vere kolesteroolitaseme alandamiseks, maksa töö turgutamiseks ja valkude, rasvade ning süsivesikute ainevahetuseks.

Toidulisand rasedatele ja rasestuda soovivatele naistele-
Täiendav foolhappe tarbimine parandab raseda naise varustatust foolhappega  ning aitab kaasa kudede kasvule organismis. Raseda naise puudulik varustatus foolhappega on areneva loote neuraaltoru arenguhäirete tekke riskifaktoriks*. Viidatud haigusel on mitmeid riskitegureid – ühe riskiteguri muutmisel võib, aga ei pruugi, olla kasulikku mõju. *Kasulik toime saavutatakse foolhappe täiendava sissevõtmisega, päevane annus 500 µg, vähemalt ühe kuu jooksul enne ja kuni kolm kuud pärast viljastumist.

Päevaseks tarbimiseks soovitatav kogus ning tarvitamisjuhised
1-2 kapslit päevas.

FOOLHAPE on vitamiin B9 sünteetiline vorm ja folaat on vitamiin B9 naturaalne vorm. Kui folaat kaitseb vähi eest, siis ülemäärase foolhappe tarbimist seostatakse vähi tekke ohu suurenemisega.Uuringud näitavad, et folaat  võib vähendada käärsoole-, kõhunäärme- ja söögitoruvähi tekke võimalust. Lisaks ka vähendada rinnavähi ohtu peale menopausi, eriti naiste hulgas, kellel on suguvõsas esinenud rinnavähki.

Kasutamine: Täiskasvanud 1-2 kapslit ööpäevas.

Koostisosad:hüdroksüpropüülmetüültselluloos (  vegekapsel ),riisijahu, (6S)metüültetrahüdrofoolhappe 5-MTHF glükosamiinsool  (Quatrefolic®) .

Ei sisalda suhkrut,soola,tärklist,maisi, sojat, laktoosi, pärmi, kunstlikke lõhna- ja maitseaineid, säilitusaineid, toiduvärve ega GMO-d. Gluteenivaba. Sobilik taimetoitlastele ja veganitele.

Toitumisalane teave 1-2 kaps
Foolhapet 500-1000 µg (*250 – 500 %)
*% soovitatav päevane kogus täiskasvanule NRV*


Hoiatus:
Mitte ületada päevaseks tarbimiseks soovitatavat kogust. Toidulisand ei asenda mitmekülgset ja tasakaalustatud toitumist ning tervislikku eluviisi. Hoida lastele kättesaamatus kohas!

Säilitamine: toatemperatuuril ja kuivas kohas.

Kõlblik kuni: vaata märgist pakendilt

Tootja: New Organics, Soome

Maaletooja: NordenBio OÜ, Tallinn